Jak co roku jeden z najbardziej znanych parków w Europie ‘zalewany’ jest tysiącami tulipanów i innych roślin cebulowych.
Od początku kwietnia w parku Keukenhof, w Holandii, organizowany jest Festiwal tulipanów. Już po raz 66 przez aleje przejdzie parada, będąca jednocześnie jednym z najbardziej prestiżowych konkursów florystycznych na świecie. Uczestnicy będą mieli za zadanie wykonać kompozycje kwiatowe, z wykorzystaniem roślin cebulowych, w tym hiacyntów, żonkili
i tulipanów.


Park Keukenhof
Park został udostępniony zwiedzającym w 1950 roku i od razu zyskał światową sławę. Na ponad 32 ha można podziwiać ogrody tematyczne: Amsterdam garden, Romantyczny, Ziołowy, Ogród Inspiracji, Ogród innowacji, Outlet garden, Insect garden, Selfie garden oraz Ogród Historyczny. Na terenie parku posadzonych jest blisko 800 odmian tulipanów.


Co czeka na odwiedzających w tym roku?
Tegoroczna impreza została zainspirowana twórczością Vincenta Van Gogha, w związku z przypadającą 125 rocznicą śmierci malarza. Główną atrakcją jest mozaika kwiatowa przedstawiająca „Autoportret” Van Gogha. Rabata zajmuje powierzchnie 250 m2 i została złożona z tysięcy tulipanów oraz hiacyntów. Podczas festiwalu mają zostać zaprezentowane również obrazy artysty.

Organizatorzy przygotowali również ofertę dla rodzin z dziećmi: kolejkę liniową, plac zabaw, labirynt, mini zoo oraz grę na powietrzu- poszukiwanie skarbów na terenie parku.

Wiele biur podróży organizuje specjalne wycieczki, dzięki którym każdy może pozwolić sobie na ciekawy weekendowy wypad.

Zachęcamy do odwiedzenia parku.

[envira-gallery id=”2124″]

Źródło: http://www.keukenhof.nl/