Tegoroczna Gardenia za nami. Działo się naprawdę sporo.

[envira-gallery id=”2796″]
Wystawcy przygotowali w tym roku duże zróżnicowanie produktów i nowych rozwiązań. Dało się odczuć zmianę w stosunku do zeszłego roku. Na stoiskach królowały rozwiązania przywodzące na myśl recykling. Często wykorzystywane do budowy ekspozycji były palety, skrzynki na owoce i elementy drewniane. A przede wszystkim duuużo zieleni. Nawet tegoroczne aranżacje ogrodowe utrzymane były w naturalistycznym klimacie. Wszystkie prezentowały wyrównany poziom i trudno nam było zdecydować się na jednego faworyta. Naszą uwagę przykuły fotele wykonane z gałęzi, bardzo ciekawy pomysł.
Minusem targów były prelekcje, które odbywały się bezpośrednio przy stoiskach na hali. Mała ilość miejsc dla słuchaczy oraz słabe nagłośnienie sprawiały, że ciężko się było skupić i nawet zrozumieć występujących.


[envira-gallery id=”2799″]

Największym atutem tegorocznych targów Gardenia, niewątpliwie była konferencja „Zieleń, które edukuje i aktywizuje” oraz 3 Spotkanie Blogerów Ogrodniczych. Prelekcje były dla nas bardzo inspirujące i pokazujące jak zmienia się i rozwija architektura krajobrazu w Polsce. Bardzo się nam ten kierunek podoba. Coraz więcej ścieżek i możliwości.
Pierwszy raz (ale na pewno nie ostatni ) uczestniczyliśmy w Spotkaniu Blogerów Ogrodniczych. To co zwróciło naszą uwagę, to otwartość uczestników spotkania. Chętnie wymieniali się doświadczeniami 🙂  Na spotkaniu dało się odczuć dużo pozytywnej energii.


Tak nakręceni do działania czekamy na otwarcie sezonu. Wiosna coraz bliżej.